VLetenky

Dominikánska republika s Transaero od 467 EUR

Punta Cana
Idylické plážové scenérie Karibiku v Playa Bávaro v oblasti Punta Cana (foto: DEZALB/Pixabay/CC0)

Ponuka leteckej spoločnosti Transaero do fenomenálnej Dominikánskej republiky vábi na jesenný výlet do tejto grandióznej karibskej krajiny zo strednej Európy (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana máte možnosť kúpiť za 467 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu septembra/októbra 2015 (a za rovnakú cenu aj počas zimného letového poriadku s nutnosťou zmeny letísk v Moskve a z toho vyplývajúcou potrebou ruských víz).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech bude napr. odlet z pražského leteckého prístavu (VIE) dňa 6. októbra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 20. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Punta Cana za 467 EUR (06.10-20.10.2015)
Praha – Punta Cana za 493 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Punta Cana za 494 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Punta Cana za 13106 CZK (rezervácia v ČJ)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Užasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celokm pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0