VLetenky

Dominikánska republika s Thomson Airways za 253 EUR

Najmä veľmi flexibilní cestovatelia (nachádzajúci na “ostrovoch”), ktorí by radi vymenili (na krátky čas) nekončiacu európsku zimu za čarokrásne pláže Karibiku, majú príležitosť využiť tarif britskej spoločnosti Thomson Airways – člena TUI Group a najväčšej svetovej charterovej aerolínie.

Spiatočné letenky do pôsobivej Dominikánskej republiky v nádhernom Karibskom mori sú k dispozícii za 219 GBP (alebo v prepočte zhruba 253 EUR) s odletom z leteckého prístavu v anglickom meste Manchester (MAN) dňa 4. marca a návratom z karibského let(ov)iska Punta Cana (PUJ) o 16 dní, t.j. dňa 20. marca 2013 (last minute ponuka s veľmi obmedzenou dostupnosťou). Alternatívou za príplatok 10 GBP môže byť odlet o týždeň neskôr s rovnakou dĺžkou pobytu, t.j. 11.03.-27.03.2013.

Rezervácia letenky:
Manchester – Punta Cana za 219 GBP

Letecký prískok do Veľkej Británie

Dopravu do anglického mesta Manchester možno v globále zrealizovať využitím služieb nízkonákladových leteckých spoločností “z ostrovov” ako Ryanair či Jet2.com, ktorí sem prevádzkujú lety z Budapešti (alebo použiť Ryanair z Katovíc/z Rzeszówa). Do úvahy prichádza aj spomínaný írsky letecký dopravca so svojimi leteckými spojeniami z Bratislavy (resp. z Krakova) na neďaleké liverpoolské letisko Johna Lennona (LPL), ktoré delí od MAN Airport neveľká vzdialenosť (cca 40 km).

Ekonomicky zrejme výhodnejšou (a na druhej strane však oveľa menej pohodlnou) alternatívou k leteckému prískoku priamo do Manchestru (Liverpoolu) môžu byť letenky do Londýna, ľahko dostupného z väčšiny väčších medzinárodných letísk v našich končinách. Z britskej metropoly do Manchestru docestujete za priaznivú sumu s nízkonákladovou autobusovou spoločnosťou Megabus či s ďalšími miestnymi dopravcami, snažiacim sa na tejto linke cenovo konkurovať.

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej časti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. Samotná východná, resp. juhovýchodná časť krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom Parque Nacional del Este a pôvabným ostrovom Isla Saona, patrí najobľúbenejším cestovateľským regiónom Dominikánskej republiky.

Sklamaní istotne nebudú vášniví fanúšikovia prekrásnych piesočnatých tropických pláží Karibiku, milovníci pohodových vodných športov a priaznivci plážového leňošenia, ale aj entuziasti v oblasti objavovania skrytých krás fantastického podmorského sveta. Za zaslúženú pozornosť však istotne stojí aj niekoľko fantastických národných parkov, vytvorených za účelom podpory ekoturizmu v tomto pozoruhodnom karibskom štáte. Z ostatných lokalít či provincií Dominikánskej republiky skúste okúzľujúci polostrov Samaná alebo atraktívne Puerto Plata na severnom pobreží krajiny.

0