VLetenky

Dominikánska republika s KLM od 506 EUR

Saona
Neuveriteľne fotogenická Isla Saona v Parque Nacional del Este (foto: Elaine/Flickr/CC BY 2.0)

Trošku netradičnejšiu cestu do geniálnej Dominikánskej republiky s možnosťou krátkej návštevy Spojených štátov máte príležitosť podniknúť s holandským národným dopravcom KLM v spolupráci s partnerskými spoločnosťami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do karibskej Dominikánskej republiky (Santo Domingo) sú v predaji za 506 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2015 do 30. júna 2016 (s výnimkou blackoutu 22.12.-31.12.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v čase od polovice októbra 2015 do polky mája 2016 (s výnimkou obdobia “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. januára s návratom zo Santo Domingo (SDQ) dňa 3. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Santo Domingo za 506 EUR (20.01.-03.02.2016)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, ktoré sú situované na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0