VLetenky

Dominikánska republika s Jetairfly od 339 EUR

Punta Cana
Príjemné karibské letovisko Bayahibe na juhovýchode (foto: Igor Vita/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak patríte do skupiny flexibilnejších (i pohotovejších) cestovateľov a radi by ste sa trošku “počľapkali” v geniálnom Karibskom mori, mohla by Vám padnúť vhod (last minute) ponuka charterových leteniek s leteckou spoločnosťou Jetairfly (zo skupiny TUI Group) do jednej z ekonomicky najdostupnejšej krajiny Karibiku – fenomenálnej tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana v Dominikánskej republike sa predávajú od 339 EUR s odletom z belgického hlavného mesta Brusel. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve s odletmi ca v polovici septembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bruselu (BRU) dňa 19. septembra a návratom z Punta Cana (PUJ) o 8 dní neskôr, t.j. dňa 27. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Brusel – Punta Cana za 339 EUR (19.09.-27.09.2015)

Positioning flights do Belgicka

Aj keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trochu od ruky, dá sa sem dopraviť za vcelku priaznivú sumu. Letecký prískok do belgickej metropoly možno zrealizovať s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktorí na letisko Brusel-Charleroi prevádzkujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti, z českej Prahy a z poľského Krakova.

Vo všeobecnosti najčastejšie a ekonomicky najdostupnejšie spojenia z nášho regiónu na bruselské low costové letisko v Charleroi vychádzajú s odletom z Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z poľského Krakova (do toho istého leteckého prístavu) sú v globále o máličko vyššie a o čosi horšou bude aj frekvencia spojení, hodiť sa však môže i linka z Prahy.

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujte sem celkom atraktívnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, ktoré sú položené na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0