VLetenky

Dominikánska republika s Jetairfly od 284 EUR

Punta Cana
Vychýrené karibské letovisko Punta Cana na juhovýchode (foto: Sarah_Ackerman/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ sa zaraďujete do skupiny flexibilnejších (i pohotovejších) cestovateľov a radi by ste sa trochu “počľapkali” vo fenomenálnom Karibskom mori, mohla by sa Vám hodiť lákavá ponuka charterových leteniek s leteckou spoločnosťou Jetairfly (zo skupiny TUI Group) do jednej z ekonomicky najdostupnejšej krajiny Karibiku – geniálnej tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana v Dominikánskej republike máte príležitosť kúpiť od 284 EUR s odletom z belgického hlavného mesta Brusela. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve s odletmi v priebehu mája 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bruselu (BRU) dňa 20. mája a návratom z Punta Cana (PUJ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. mája 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Bruselu (BRU) dňa 20. mája a návratom z Punta Cana (PUJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 3. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Brusel – Punta Cana za 284 EUR (20.05.-27.05.2015)
Brusel – Punta Cana za 289 EUR (20.05.-03.06.2015)
Brusel – Punta Cana za 294 EUR (27.05.-10.06.2015)

Positioning flights do Belgicka

I keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trošku od ruky, možno sa sem dopraviť za celkom priaznivú sumu. Letecký prískok do belgickej metropoly sa dá uskutočniť s low costovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktorí na letisko Brusel-Charleroi obsluhujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti, z českej Prahy a z poľského Krakova.

V globále najčastejšie a ekonomicky najdostupnejšie spojenia z našich končín na bruselské nízkonákladové letisko v Charleroi vychádzajú s odletom z Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z poľského Krakova (do rovnakého leteckého prístavu) sú vo všeobecnosti o máličko vyššie a o niečo horšou bude i frekvencia spojení, hodiť sa však môže aj linka z Prahy.

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho prevažnú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcou Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, ktoré sú situované na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0