VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings za 425 EUR

Bayahibe
Fotogenické plážové panorámy Karibiku v oblasti Bayahibe (foto: Amanda Myren/Pixabay/CC0)

Cestovatelia mieriaci do karibskej Dominikánskej republiky majú príležitosť využiť last minute ponuku charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 425 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 1. júna a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 15. júna 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 425 EUR (01.06.-15.06.2016)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť tatkež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0