VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings za 275 EUR

Dominikána
Grandiózne prímorské panorámy Karibského mora v oblasti Punta Cana (foto: aadidou/Pixabay/CC0)

Flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) majú príležitosť doputovať do “Dominikány” s last minute ponukou charterových leteniek s Eurowings (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 275 EUR s odletom z nemeckého mesta Kolín nad Rýnom (CGN) dňa 6. februára 2017 a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 13. februára 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Kolín – Punta Cana za 275 EUR (06.02.-13.02.2017)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecké pribléženie do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) sa dá v globále využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Air Berlin/Niki do Düsseldorfu z Viedne
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našick končin do Kolína nad Rýnom možno využiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 46 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutshce Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0