VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings za 220 EUR

Punta Cana
Idylická Cabeza de Toro v oblasti Punta Cana – Bávaro na juhovýchode (foto: Bogdan/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilnejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú možnosť doputovať do Dominikánskej republiky s last minute ponukou priamych charterových letov Eurowings/Thomas Cook z Nemecka.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 220 EUR s odletom z Kolína nad Rýnom (CGN) dňa 17. februára (sobota) a návratom z Punta Cana (PUJ) o 16 dní neskôr, t.j. dňa 5. marca 2018 (pondelok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Kolín – Punta Cana za 220 EUR (17.02.-05.03.2018 / priamy let)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) sa dá vo všeobecnosti využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Kolína z Košíc a z Katovíc
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našich končín do Kolína nad Rýnom možno použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutshce Bahn (z Viedne/z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (z Prahy)

Punta Cana

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0