VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 558 EUR

Samaná
Grandiózny tropický ostrovček Cayo Levantado blízko Samaná (foto: Jorge Brazil/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia mieriaci skôr do severnejších partií Dominikánskej republiky majú šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do prímorského mesta Puerto Plata v Dominikánskej republike máte možnosť kúpiť za 558 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od apríla do októbra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie letenky do Dominikánskej republiky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 2. apríla (sobota) s návratom z Puerto Plata (POP) dňa 16. apríla 2016.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Puerto Plata za 558 EUR (02.04-16.04.2016)
Viedeň – Puerto Plata za 568 EUR (rezervácia v SJ)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho prevažnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0