VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 468 EUR

Samaná
Pohodové okolie Las Terrenas v oblasti polostrova Samaná (foto: rey perezoso/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia mieriaci skôr na sever Dominikánskej republiky majú šancu využiť (last minute) ponuku charterových leteniek na krídlach spoločnosti Eurowings (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 468 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 19. apríla (štvrtok) a návratom z Puerto Plata (POP) o 12 dní neskôr, t.j. dňa 1. mája 2018 (utorok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Puerto Plata za 468 EUR (19.04.-01.05.2018 / štvrtok – utorok)

VIE-POP
Viedeň, Rakúsko – Puerto Plata, Dominikánska r. (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0