VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 450 EUR

Catalina Island
Tropický ostrov Isla Catalina pri La Romana (foto: Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovatelia smerujúci na návštevu karibskej Dominikánskej republiky počas hlavnej sezóny majú šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do prímorského letoviska Punta Cana v Dominikánskej republike sú v predaji za 450 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na prelome januára/februára 2016 – s odletom na konci januára / návratom v prvej polovici februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 25. januára s návratom z Punta Cana (PUJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 8. februára 2016.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 450 EUR (25.01.-08.02.2016)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0