VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 425 EUR

Miches
Playa Esmeralda na severovýchodnom pobreží (foto: Ugly/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovatelia plánujúci stráviť časť stredoeurópskej zimy v karibskej Dominikánskej republiky (počas hlavnej sezóny) majú príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sa dajú kúpiť za 425 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 21. januára s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 15. februára 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky (za 450 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 21. januára s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 11. februára 2016.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 425 EUR (21.01.-15.02.2016)
Viedeň – Punta Cana za 450 EUR (21.01.-11.02.2016)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcu Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0