VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 375 EUR

Las Terrenas
Las Terrenas na polostrove Samaná (foto: Captain-tucker/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovatelia mieniaci vymeniť časť stredoeurópskej zimy za teplo karibskej Dominikánskej republiky (na konci sezóny) majú príležitosť využiť ponuku spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 375 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 18. februára s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 21. marca 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky (za 400 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 18. februára s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 14. marca 2016.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 375 EUR (18.02.-21.03.2016)
Viedeň – Punta Cana za 400 EUR (18.02.-14.03.2016)
Viedeň – Punta Cana za 425 EUR (18.02.-07.03.2016)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0