VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 345 EUR

Samaná
Idylický tropický ostrovček Cayo Levantado v blízkosti Samaná (foto: Jorge Brazil/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia smerujúci skôr do severnejších častí Dominikánskej republiky majú príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky do prímorského mesta Puerto Plata v Dominikánskej republike sa dajú kúpiť za 345 EUR s odletom z nemeckého mesta Kolín nad Rýnom.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v druhej polke januára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Kolína (CGN) dňa 16. januára (sobota) s návratom z Puerto Plata (POP) dňa 23. januára 2016 (sobota).

Rezervácie leteniek:
Kolín – Puerto Plata za 345 EUR (16.01-23.01.2016)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Kolína nad Rýnom možno v globále využiť (nemeckú) low costovú dcérsku spoločnosť Lufthansy pod názvom Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou alternatívou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0