VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 300 EUR

Samaná
Las Terrenas na polostrove Samaná (foto: Captain-tucker/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovatelia smerujúci do Dominikánskej republiky (počas hlavnej sezóny) majú šancu využiť last minute ponuku charterových leteniek s Eurowings (s odletom z Nemecka a za príplatok aj z Viedne).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sa dajú kúpiť za 300 EUR s odletom nemeckého mesta Kolín nad Rýnom (CGN) dňa 1. februára a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 11. februára 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky (za 425 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. februára a návrata z Punta Cana (PUJ) dňa 11. februára 2016.

Rezervácia leteniek:
Kolín – Punta Cana za 300 EUR (01.02.-11.02.2016)
Viedeň – Punta Cana za 425 EUR (04.02.-11.02.2016)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Kolína nad Rýnom sa dá v globále použiť (nemecká) nízkonákladová dcérska spoločnosť Lufthansy pod názvom Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou alternatívou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0