VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 275 EUR

Saona Island
Tropická Isla Saona v Parque Nacional del Este (foto: Germania Rodriguez/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia mieriaci do Dominikánskej republiky (na konci hlavnej sezóny) majú príležitosť využiť ponuku charterových leteniek s Eurowings (s odletom z Nemecka a za príplatok i z Viedne).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sa predávajú za 275 EUR s odletom nemeckého mesta Kolín nad Rýnom (CGN) dňa 10. (3.) marca a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 21. (24./28.) marca 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky (za 375 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 10. (3.) marca a návrat z Punta Cana (PUJ) dňa 21. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Kolín – Punta Cana za 275 EUR (10.03.-21.03.2016)
Kolín – Punta Cana za 275 EUR (03.03.-21.03.2016 / 10.03.-28.03.2016)

Viedeň – Punta Cana za 375 EUR (10.03.-21.03.2016)
Viedeň – Punta Cana za 375 EUR (03.03.-21.03.2016)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Kolína nad Rýnom sa dá vo všeobecnosti využiť (nemecká) low costová dcérska spoločnosť Lufthansy s názvom Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou variantou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0