VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 250 EUR

Dominikána
Fotogenické plážové panorámy Karibiku v oblasti Bayahibe (foto: Reinhard Link/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) majú šancu doputovať do “Dominikány” s last minute ponukou charterových leteniek s Eurowings/TUI (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 250 EUR s odletom z nemeckého mesta Kolín nad Rýnom (CGN) dňa 20. februára 2017 a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 6. (13.) marca 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Kolín – Punta Cana za 250 EUR (20.02.-06.03.2017 / manuálne zadanie trasy na pevný termín)
Kolín – Punta Cana za 265 EUR (20.02.-06.03.2017)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) možno v globále využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Air Berlin/Niki do Düsseldorfu z Viedne
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z nášho regiónu do Kolína nad Rýnom sa dá použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 46 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutshce Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0