VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 220 EUR

Samaná
Šarmantné Las Terrenas v oblasti polostrova Samaná (foto: Šarūnas Burdulis /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) majú šancu doputovať do Dominikánskej republiky s last minute ponukou charterových leteniek spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 220 EUR s odletom nemeckého mesta Kolín nad Rýnom (CGN) dňa 12. jnauára a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 16. januára 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky (za 275 EUR) môže byť odlet z Kolína (CGN) dňa 14. januára a návrat z Punta Cana (PUJ) dňa 23. januára 2017.

Rezervácia leteniek:
Kolín – Punta Cana za 220 EUR (12.01.-16.01.2017)
Kolín – Punta Cana za 245 EUR (12.01.-23.01.2017)
Kolín – Punta Cana za 275 EUR (14.01.-23.01.2017)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do nemeckého Kolína nad Rýnom sa dá v globále využiť Eurowings/Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou alternatívou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našich končín do Kolína máte možnosť využiť autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 46 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie). Ďalšou variantou môže byť železničná doprava s ÖBB/Deutshce Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak).

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0