VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 205 EUR

Dominikána
Fotogenické prímorské scenérie Dominikánskej republiky (foto: Sasin Tipchai/Pixabay/CC0)

Flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) majú šancu docestovať do “Dominikány” pri využití last minute ponuky charterových leteniek s Eurowings z Nemecka.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 205 EUR s odletom z Düsseldorfu (DUS) dňa 5. januára (piatok) a návratom z La Romana (LRM) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 19. januára 2018 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Düsseldorf – La Romana za 205 EUR (05.01.-19.01.2018)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do nemeckého Düsseldorfu (a širšieho okolia) sa dá vo všeobecnosti využiť:
– Eurowings/Germanwings do Düsseldorfu z Viedne, z Budapešti, z Prahy a z Katovíc/z Krakova
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Düsseldorfu (do Kolína) z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našich končín do Düsseldorfu (do Kolína) možno použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 44 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutsche Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 519 CZK/19 EUR z Prahy)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0