VLetenky

Dominikánska republika s Eurowings od 135 EUR

Dominikána
Fotogenický karibský tropický ostrov Isla Saona (foto: Ricardo Martinez/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) majú príležitosť doputovať do “Dominikány” pri využití last minute ponuky charterových leteniek s Eurowings z Nemecka.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 135 EUR s odletom z Kolína (CGN) dňa 1. decembra (piatok) a návratom z La Romana (LRM) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 15. decembra 2017 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Kolín – La Romana za 135 EUR (01.12.-15.12.2017)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecké priblíženie do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) možno v globále využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Kolína z Košíc a z Katovíc
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z nášho regiónu do Kolína nad Rýnom sa dá použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutshce Bahn (z Viedne/z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (z Prahy)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcom národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0