VLetenky

Dominikánska republika s Delta Air Lines od 445 EUR

Punta Cana
Vychýrené karibské letovisko Punta Cana na juhovýchode (foto: Dennis Brekke/Flickr/CC BY 2.0)

Na trochu netradičnú cestu do geniálnej karibskej Dominikánskej republiky s možnosťou krátkej návštevy nikdy nespiaceho New Yorku sa majú príležitosť vypraviť hlavne flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia vďaka (last minute) ponuke leteniek spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky (Santo Domingo) sa dajú kúpiť za 445 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 28. marca 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve s odletmi v priebehu najbližších dní.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 18. marca a návratom zo Santo Domingo (SDQ) dňa 3. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Santo Domingo za 445 EUR (18.03.-03.04.2015)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – dostanete sa sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0