VLetenky

Dominikánska republika s Delta Air Lines od 411 EUR

Punta Cana
Vychytené karibské letovisko Punta Cana na juhovýchode (foto: Sarah_Ackerman/Flickr/CC BY 2.0)

Na trošku netypickejšiu cestu do fenomenálnej karibskej Dominikánskej republiky s možnosťou krátkej návštevy nikdy neutíchajúceho New York City sa máte šancu vybrať so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky (Santo Domingo) sa predávajú za 411 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v čase od začiatku septembra 2015 do polovice februára 2016 (s výnimkou obdobia “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 9. novembra s návratom zo Santo Domingo (SDQ) dňa 23. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santo Domingo za 411 EUR (09.11.-23.11.2015)
Viedeň – Santo Domingo za 422 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Santo Domingo za 422 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Santo Domingo za 11736 CZK (rezervácia v ČJ)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s excelentným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, ktoré sú položené na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0