VLetenky

Dominikánska republika s Condor Flugdienst za 420 EUR

Punta Cana
Karibské panorámy v oblasti Bávaro (foto: Andreas Volkmer/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do Dominikánskej republiky (v závere miestnej sezóny) sa máte možnosť vydať i pri (čiastočnom) využití priameho spojenia aerolínie Condor Flugdienst na trase z Viedne do Punta Cana.

Spiatočné letenky do karibského prímorského letoviska pod názvom Punta Cana sú k dispozícii za 420 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 16. marca s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 23. marca 2016 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 420 EUR (16.03.-23.03.2016 – priamy let tam / manuálne zadanie)
Viedeň – Punta Cana za 440 EUR (16.03.-22.03.2016 – priamy let tam aj späť / manuálne zadanie)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0