VLetenky

Dominikánska republika s Condor Flugdienst od 450 EUR

Dominican Republic
Fotogenické pláže Karibiku tropickej “Dominikány” (foto: Cuclinek/Wikimedia Commons/CC0)

Aktualizovaný tarif spoločnosti Condor núka návštevu karibskej Dominikánskej republiky (v sezóne) s odletom z Prahy (s prestupom) či z Viedne (jediné priame spojenie zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do letoviska Punta Cana kúpite za 450 EUR s odletom z pražského letiska Václava Havla. Za priame lety do Punta Cana z viedenského leteckého prístavu zaplatíte 470 EUR.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä:
– v druhej polovici januára 2016 pri odlete z Prahy
– v prvej polovici marca 2016 pri odlete z Viedne
(s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov)

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 16. januára s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 30. januára 2016 (za 450 EUR).

Príkladom rezervácie priameho spiatočného letu do Dominikánskej republiky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 2. marca s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 15. marca 2016 (za 470 EUR).

Rezervácie leteniek:
Praha – Punta Cana za 450 EUR (16.01.-30.01.2016 / let s prestupom)
Viedeň – Punta Cana za 470 EUR (02.03.-15.03.2016 / priamy let)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0