VLetenky

Dominikánska republika s Condor Flugdienst od 420 EUR

Punta Cana
Karibské plážové panorámy El Cortecito v oblasti Punta Cana/Bávaro (foto: Elaine/Flickr/CC BY 2.0)

Do Dominikánskej republiky (v závere miestnej sezóny) možno vyraziť aj pri (čiastočnom) využití priameho spojenia aerolínie Condor Flugdienst na trase z viedenského letiska do Punta Cana.

Spiatočné letenky do karibského prímorského letoviska s názvom Punta Cana sa predávajú za 420 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu marca 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. marca s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 23. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 420 EUR (09.03.-23.03.2016 – priamy let tam / manuálne zadanie)
Viedeň – Punta Cana za 460 EUR (09.03.-22.03.2016 – priamy let tam aj späť / manuálne zadanie)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0