VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines za 500 EUR

Punta Cana
Fotogenické tropické pláže karibskej Dominikánskej republiky (foto: MartinStr/Pixabay/CC0)

Ponuka leteckej spoločnosti Condor Airlines do fenomenálnej Dominikánskej republiky vábi na výlet do tejto obdivuhodnej karibskej krajiny priamymi letmi počas hlavnej sezóny z Viedne.

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana sú v predaji za 500 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve s odletom na konci januára a na začiatku marca 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. januára s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 2. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 500 EUR (27.01.-02.02.2016 / 02.03.-15.03.2016)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0