VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines za 470 EUR

Cayo Levantado
Dych berúci tropický ostrovček Cayo Levantado blízko Samaná (foto: Jorge Brazil/Flickr/CC BY 2.0)

Opäť dostupný tarif spoločnosti Condor ponúka návštevu juhovýchodu i severu Dominikánskej republiky s odletom z Prahy (s prestupom) či z Viedne (jediné priame spojenie zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana sú v predaji za 470 EUR s odletom zo spomínaného pražského leteckého prístavu. Priame lety do Punta Cana z viedenského letiska Vás vyjdú 500 EUR. Do Puerto Plata (na severnom pobreží Dominikánskej republiky) sa dá letieť za 470 EUR zo stovežatej Prahy, zatiaľ čo za letenky z rakúskej Viedne zaplatíte 510 EUR.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete (v závislosti od konkrétneho zvoleného routingu) v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 28. novembra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 7. decembra 2015 (za 470 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 15. januára s návratom z Puerto Plata (POP) dňa 22. januára 2016 (za 470 EUR).

Príklad rezervácie priameho spiatočného letu do Dominikánskej republiky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 9. decembra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 22. decembra 2015 (za 500 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. decembra s návratom z Puerto Plata (POP) dňa 11. decembra 2015 (za 510 EUR).

Rezervácie leteniek:
Praha – Punta Cana za 470 EUR (28.11-07.12.2015 / let s prestupom)
Praha – Puerto Plata za 470 EUR (15.01-22.01.2016/ let s prestupom)

Viedeň – Punta Cana za 500 EUR (09.12-22.12.2015 / priamy let)
Viedeň – Puerto Plata za 510 EUR (03.12-11.12.2015 / let s prestupom)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0