VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines za 440 EUR

Catalina Island
Tropická Isla Catalina pri La Romana (foto: Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Alternatívou (pre náročnejších cestovateľov) k charterovým letom do Dominikánskej republiky z Viedne v podaní leteckej spoločnosti Eurowings (s prestupom v Kolíne) môže byť priame spojenie aerolínie Condor Flugdienst na trase z viedenského letiska do Punta Cana (v závere miestnej sezóny).

Spiatočné letenky do karibského prímorského letoviska pod názvom Punta Cana kúpite za 440 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve s odletom na konci februára/začiatku marca a návratom na konci marca 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. marca s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 22. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 440 EUR (09.03.-22.03.2016 – priamy let / manuálne zadanie)
Viedeň – Punta Cana za 440 EUR (24.02.-22.03.2016 – priamy let / manuálne zadanie)

Viedeň – Punta Cana za 450 EUR (02.03.-22.03.2016 – priamy let / manuálne zadanie)
Viedeň – Punta Cana za 450 EUR (17.02.-23.02.2016 – priamy let / manuálne zadanie)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných záapdne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0