VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines za 430 EUR

Dominicana
Idylická Playa Las Galeras v oblasti polostrova Samaná (foto: Pierre Mangin/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia smerujúci do karibskej Dominikánskej republiky na začiatku sezóny majú príležitosť využiť last minute ponuku leteniek na priamych letoch spoločnosti Condor z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky (do Punta Cana) sú k dispozícii za 430 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 9. novembra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 22. (15.) novembra 2016 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 430 EUR (09.11.-22.11.2016 / 09.11.-15.11.2016)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0