VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines za 426 EUR

Dominicana
Fotogenické plážové scenérie Karibiku na pobreží “Dominikány” (foto: Fabian/Pixabay/CC0)

Cestovatelia smerujúci do karibskej Dominikánskej republiky v priebehu hlavnej sezóny (aj počas Vianoc) majú možnosť využiť priame lety spoločnosti Condor z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky (do Punta Cana) sú v predaji za 426 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 01.11.-20.12.2016, 29.12.2016.-30.03.2017 a 12.04.-30.04.2017, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. od novembra 2016 do apríla 2017 okrem uvedených blackoutov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 14. decembra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 27. decembra 2016.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 426 EUR (14.12.-27.12.2016)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0