VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines za 420 EUR

Bávaro
Geniálne plážové scenérie Karibiku v Playa Bávaro v oblasti Punta Cana (foto: DEZALB/Pixabay/CC0)

Tarif leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) nabáda na návštevu tropickej Dominikánskej republiky počas hlavnej sezóny (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 420 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 6. februára a návratom z prímorského mesta Puerto Plata (POP) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 13. februára 2017 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do „Dominikány“ (za 430 EUR) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 30. januára a návrat z Punta Cana (PUJ) o 7 (14) dní neskôr, t.j. dňa 6. (13.) februára 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Punta Cana za 420 EUR (06.02.-13.02.2017)
Praha – Punta Cana za 430 EUR (30.01.-06.02.2017 / 30.01.-13.02.2017)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0