VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines za 400 EUR

Las Terrenas
Elegantné Las Terrenas v oblasti polostrova Samaná (foto: Šarūnas Burdulis /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Tarif leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) nabáda na návštevu (nielen) severu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 400 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 24. januára a návratom z prímorského mesta Puerto Plata (POP) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 31. januára 2017 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do „Dominikány“ (za rovnakú sumu) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 24. januára a návrat z Puerto Plata (POP) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 7. februára 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Puerto Plata za 400 EUR (24.01.-31.01.2017 / 24.01.-07.02.2017)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0