VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 500 EUR

Punta Cana
Nesmierne fotogenická Isla Saona v Parque Nacional del Este (foto: federicaluison0/Pixabay/CC0)

Ponuka leteckej spoločnosti Condor Airlines do geniálnej Dominikánskej republiky zvádza na letný výlet do tejto grandióznej karibskej krajiny zo strednej Európy (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana máte príležitosť kúpiť za 500 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve s odletom v druhej polovici júna 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. júna s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 8. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 500 EUR (19.06-08.07.2015)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0