VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 483 EUR

Punta Cana
Vychýrené karibské letovisko Punta Cana na juhovýchode (foto: Dennis Brekke/Flickr/CC BY 2.0)

Na prvé pozretie všedná ponuka spoločnosti Condor Airlines do grandióznej Dominikánskej republiky (na koniec sezóny) pri lepšom pohľade poteší (jedinou) možnosťou priameho leteckého spojenia do tejto geniálnej karibskej krajiny zo strednej Európy (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana sú v predaji za 483 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu (a o niečo vyššiu) cene nájdete v obmedzenom množstve najmä počas marca 2015 s variabilnou dĺžkou pobytu na 6, 13 alebo 20 dní (s predajom do aktualizácie tarifu alebo vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 25. marca s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 31. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 483 EUR (25.03-31.03.2015)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcom národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s excelentným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom atraktívnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0