VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 481 EUR

Punta Cana
Vychytené karibské letovisko Punta Cana na juhovýchode (foto: Pedrito Guzman/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prvé pozretie všedná ponuka spoločnosti Condor Airlines do geniálnej Dominikánskej republiky (na koniec sezóny) pri lepšom pohľade poteší (jedinou) možnosťou priameho leteckého spojenia do tejto fenomenálnej karibskej krajiny zo strednej Európy (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana máte príležitosť kúpiť za 481 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu (a o niečo vyššiu) cene nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu marca 2015 s variabilnou dĺžkou pobytu na 6, 13 alebo 20 dní (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. marca s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 17. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 481 EUR (04.03-17.03.2015)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pozoruhodnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0