VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 470 EUR

Punta Cana
Neskutočne fotogenická Isla Saona v Parque Nacional del Este (foto: Daniel/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia plánujúci svoje výlety v časovom predstihu (ktorí nevyužijú last minute ponuky charterových leteniek do Karibiku zo západoeurópskych letísk), majú šancu doputovať do Dominikánskej republiky s leteckou spoločnosťou Condor za rozumnú sumu aj z našich končín – z Prahy (s prestupom) alebo z Viedne (jediné priame spojenie do “Dominikány” zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana kúpite za 470 EUR s odletom zo spomínaného pražského leteckého prístavu. Za priame lety do Punta Cana z Viedne zaplatíte 500 EUR. V cene 490 EUR možno letieť aj z Prahy do Puerto Plata (na severnom pobreží Dominikánskej republiky).

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku – predovšetkým v priebehu decembra 2015, ako aj februára a marca 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. decembra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 12. decembra 2015 (za 470 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 4. decembra s návratom z Puerto Plata (POP) dňa 18. decembra 2015 (za 490 EUR).

Príkladom rezervácie priameho spiatočného letu do Dominikánskej republiky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 2. decembra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 15. decembra 2015 (za 500 EUR).

Rezervácie leteniek:
Praha – Punta Cana za 470 EUR (04.12-12.12.2015 / let s prestupom)
Praha – Puerto Plata za 490 EUR (04.12-18.12.2015 / let s prestupom)

Viedeň – Punta Cana za 500 EUR (02.12-15.12.2015 / priamy let)
Viedeň – Punta Cana za 508 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Punta Cana za 518 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Punta Cana za 13930 CZK (rezervácia v ČJ)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0