VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 462 EUR

Punta Cana
Tropická lokalita Uvero Alto na severe oblasti Punta Cana/Bávaro (foto: Ted Murphy/Flickr/CC BY 2.0)

Do karibskej “Dominikány” sa máte možnosť vybrať (v hlavnej sezóne) pri využití ponuky charterových leteniek na palube Condor Airlines v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 462 EUR s odletom z viedenského letiska (VIE) dňa 4. januára a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 18. januára 2018 – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmerných leteniek (za rovnakú cenu) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 11. januára a návrat z Punta Cana (PUJ) dňa 18. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 462 EUR (04.01.-18.01.2018)
Viedeň – Punta Cana za 462 EUR (11.01.-18.01.2018)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0