VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 460 EUR

Punta Cana
Idylické plážové scenérie Karibiku v oblasti Punta Cana (foto: Ana Carina Lauriano/Flickr/CC BY 2.0)

Tarif nemeckej leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (v spolupráci s partnermi) ponúka návštevu karibskej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 460 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 30. (31.) augusta a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 13. septembra 2016 (ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácie leteniek:
Praha – Punta Cana za 460 EUR (30.08.-13.09.2016 / manuálne zadanie)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0