VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 460 EUR

Punta Cana
Neodolateľné tropické pláže karibskej Dominikánskej republiky (foto: bere03/Pixabay/CC0)

Ponuka leteckej spoločnosti Condor Airlines do geniálnej Dominikánskej republiky zvádza na výlet do tejto grandióznej karibskej krajiny priamymi letmi na konci hlavnej sezóny z Viedne.

Spiatočné letenky do karibského letoviska Punta Cana sú v predaji za 460 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu marca 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. marca s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Cana za 460 EUR (02.03.-15.03.2016)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0