VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 440 EUR

Las Terrenas
Prímorské letovisko Las Terrenas v oblasti polostrova Samaná (foto: Stina Nanneson/Flickr/CC BY 2.0)

Aktualizovaná ponuka leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) nabáda na návštevu (nielen) severu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” (do Puerto Plata) sa predávajú za 440 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do „Dominikány“ nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 10. októbra a návrat z Puerto Plata (POP) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 24. októbra 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Puerto Plata za 440 EUR (10.10.-24.10.2017)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sa sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0