VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 430 EUR

Las Galeras
Scenérie letoviska Las Terrenas v oblasti polostrova Samaná (foto: Einfach-Eve/Pixabay/CC0)

Ponuka leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolínia) nabáda na návštevu (nielen) severu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” (do Puerto Plata) sa dajú kúpiť za 430 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku septembra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do „Dominikány“ nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 12. septembra a návrat z Puerto Plata (POP) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. septembra 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Puerto Plata za 430 EUR (08.09.-12.09.2017)
Praha – Puerto Plata za 440 EUR (12.09.-19.09.2017)
Praha – Puerto Plata za 440 EUR (10.10.-24.10.2017)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – dopravíte sa sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0