VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 427 EUR

Dominicana
Fotogenické plážové panorámy Karibiku v oblasti Punta Cana (foto: aadidou/Pixabay/CC0)

Cestovatelia mieriaci do karibskej Dominikánskej republiky na začiatku sezóny majú šancu využiť zaujímavý tarif (last minute) na priamych letoch spoločnosti Condor z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky (do Punta Cana) sú k dispozícii za 427 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 9. novembra s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 22. novembra 2016 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 427 EUR (09.11.-22.11.2016)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0