VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 421 EUR

Punta Cana
Punta Cana – Bávaro (foto: Niedźwiadek78/Michał Sulczyński /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Tarif nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) ponúka návštevu karibskej Dominikánskej republiky – aj počas májových sviatkov (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” (Santo Domingo) kúpite za 421 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla / mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 25. apríla a návrat zo Santo Domingo (SDQ) dňa 7. mája 2018.

Rezervácie leteniek:
Praha – Santo Domingo za 421 EUR (25.04.-07.05.2018)

PRG-SDQ
Praha – Santo Domingo (mapa: OpenStreetMap.org a jeho prispievatelia/CC BY-SA 2.0/ODbL 1.0)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0