VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 420 EUR

Bávaro
Geniálne karibské scenérie v oblasti Playa Bávaro (foto: Hans Buch/Wikimedia Commons/CC0)

Last minute ponuka leteniek spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) nabáda na návštevu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy a z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 420 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 21. marca a návratom z prímorského mesta Puerto Plata (POP) o 8 dní neskôr, t.j. dňa 29. marca 2017 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky do „Dominikány“ (za 460 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 20. (27.) marca a návrat z Punta Cana (PUJ) o 8 (15) dní neskôr, t.j. dňa 4. apríla 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Punta Cana za 420 EUR (21.03.-29.03.2017)
Viedeň – Punta Cana za 460 EUR (20.03.-04.04.2017 / 27.03.-04.04.2017)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0