VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 419 EUR

Playa de Arena Gorda
Playa de Arena Gorda v prímorskom letovisku Punta Cana – Bávaro (foto: Brent/Flickr/CC BY 2.0)

Do karibskej Dominikánskej republiky máte príležitosť využiť (last minute) ponuku charterových leteniek na krídlach nemeckej aerolínie Condor (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 419 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 9. apríla (sobota) a návratom z Punta Cana (PUJ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. júna 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácie leteniek:
Viedeň – Punta Cana za 419 EUR (09.06.-16.06.2018 / sobota – sobota)

VIE-PUJ
Viedeň, Rakúsko – Punta Cana, Dominikánska r. (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0