VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 410 EUR

Isla Catalina
Šarmantný tropický ostrov Isla Catalina na juhovýchode (foto: Roberto Faccenda/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia smerujúci do karibskej Dominikánskej republiky počas hlavnej sezóny majú šancu využiť (last minute) ponuku leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky (do Punta Cana) sú k dispozícii za 410 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 16. januára a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 23. januára 2017 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do “Dominikány” (za rovnakú sumu) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 16. januára a návrat z Punta Cana (PUJ) dňa 6. februára 2017.

Rezervácie leteniek:
Praha – Punta Cana za 410 EUR (16.01.-23.01.2017 / 16.01.-06.02.2017)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0