VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 410 EUR

Samaná
Pláže v Las Terrenas na polostrove Samaná (foto: Captain-tucker/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Aktualizovaný (skôr avizovaný) tarif leteckej spoločnosti Condor ponúka návštevu karibskej Dominikánskej republiky (počas hlavnej cestovateľskej sezóny) s odletom z Prahy.

Spiatočné letenky do prímorského letoviska s názvom Punta Cana sa predávajú za 410 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky nech poslsúži odlet z Prahy (PRG) dňa 11. februára s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 24. februára 2016.

Rezervácie leteniek:
Praha – Punta Cana za 410 EUR (11.02.-24.02.2016 / manuálne zadanie)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0