VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 400 EUR

Punta Cana
Grandiózne plážové panorámy Karibiku v oblasti Punta Cana (foto: Ana Carina Lauriano/Flickr/CC BY 2.0)

Aktualizovaný (skôr avizovaný) tarif nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) ponúka návštevu karibskej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 400 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 30. augusta a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 13. septembra 2016 (ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky (za 430 EUR) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 21. septembra a návrat zo Santo Domingo (SDQ) dňa 10. októbra 2016.

Rezervácie leteniek:
Praha – Punta Cana za 400 EUR (30.08.-13.09.2016 / manuálne zadanie)
Praha – Santo Domingo za 430 EUR (21.09.-10.10.2016 / manuálne zadanie)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0