VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 390 EUR

Punta Cana
Tropické súostrovie Isla Saona v “Parque Nacional del Este” (foto: Ian Bruce/Flickr/CC BY 2.0)

S leteckou spoločnosťou Condor možno vyraziť na krátky výlet do karibskej Dominikánskej republiky v hlavnej sezóne (s možnosťou návštevy severu i juhu) pri odlete z Prahy.

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú v predaji za 390 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla do Puerto Plata a návratom z Punta Cana opäť do Prahy.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v druhej polovici januára / na začiatku februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie letenky do Dominikánskej republiky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) do Puerto Plata (POP) dňa 18. januára s návratom z Punta Cana (PUJ) do Prahy (PRG) dňa 23. januára 2016.

Rezervácie leteniek:
Praha – Puerto Plata, Punta Cana – Praha za 390 EUR (18.01.-23.01.2016 / “advanced search”)
Praha – Puerto Plata, Punta Cana – Praha za 420 EUR (18.01.-01.02.2016 / “advanced search”)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu i na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0