VLetenky

Dominikánska republika s Condor Airlines od 370 EUR

Paradise Island
Grandiózny tropický “rajský” ostrovček Cayo Arena (foto: Ronald Saunders/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Tarif leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) umožňuje spojiť návštevu juhu i severu tropickej Dominikánskej republiky (s odletom z Prahy).

Spiatočné (multicity) letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 370 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla do Punta Cana (PUJ) dňa 31. augusta a návratom z Puerto Plata (PAP) opäť do Prahy (PRG) dňa 20. septembra 2016 – ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia leteniek:
Praha – Punta Cana, Puerto Plata – Praha za 370 EUR (31.08.-20.09.2016 / na webe dopravcu – manuálne zadanie “multicity” cez “advanced search” v AJ)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie časti v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku atraktívnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové panorámy natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky prídete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0